Новини

завершено проєкт підтримки локального виробництва бриндзи в ясінянській громаді

Відбулась завершальна прес-конференція проєкту «Підтримка локального виробництва бриндзи в Ясінянській громаді», який зорієнтований на підтримку вівчарства та виробництва локальних традиційних продуктів в Ясінянській територіальній громаді. Проєкт реалізовано АРР Закарпаття в партнерстві з Ясінянською сільською радою, в межах проєкту “Карпатська мережа регіонального розвитку” Асоціації “Єврорегіон Карпати - Україна”, спільно з Міністерством розвитку громад і територій України.

Для місцевих вівчарів було закуплено та передано 2 електропастуха, машинки для стрижки овець, дизельний генератор, автономні сонячні електростанції, автономні електростанції, спеціальний посуд для варіння сиру. В заході взяли участь директор АРР Закарпаття Володимир Феськов та менеджерка проєкту Анна Цимболинець, Ясінянський селищний голова Андрій Делятинчук, виконавча директорка Асоціації ЄВРОРЕГІОН "КАРПАТИ - УКРАЇНА" Наталія Савка, депутатка Закарпатської обласної ради Мирослава Ливч та вівчарі територіальної громади.

Селищний голова Андрій Делятинчук зазначив, що підтримка вівчарів важлива для громади і селищна рада докладає значних зусиль для підтримки та популяризації професії, а також розвитку локального виробництва. «Біле золото» (так іменують бриндзу) має стати не тільки джерелом гордості, а й гідного прибутку за складну працю і чесний людський труд.

Володимир Феськов додав, що підтримка вівчарства має стати регіональною ідеєю, бо важко уявити образ області без овець на полонинах, вівчарів та локальних продуктів. Агентство готове й надалі співпрацювати з громадами, покращуючи умови роботи та престижність вівчарства.

24.12.2021

відбулась робоча зустріч партнерів проєкту "мала авіація карпат"

21 грудня у м.Ніредьгаза (Угорщина) відбулась робоча зустріч партнерів проєкту "Мала авіація Карпат": АРР «Закарпаття» Закарпатської обласної ради, Асоціації Інституцій Регіонального Розвитку “МАІРР” (Україна); Міжнародного аеропорту «Сату-Маре» (Румунія), Регіональної агенції іновацій (Словаччина) та Асоціації регіонального розвитку Карпатського Єврорегіону (Угорщина).

Це новий проєкт АРР Закарпаття. Його завдання розвинути умови та можливості для малої авіаціі в Закарпатті й близького закордоння. Серед іншого, проєктом передбачається закупівля обладнання для міжнародних аеропортів «Сату-Маре» та «Ужгород», вивчення територіальних та інфраструктурних умов для малої авіаціі в територіальних громалах області, гармонізації юридичних основ для сфери, організація навчання пілотів малої авіації та проведення пропоційних заходів для підвищення інтенсивності малої авіації в Румунії та Україні.

Працюємо в напрямку розвитку транскордонної інфраструктури та малої авіації!

Слідкуйте за новинами проєкту на наших сторінках.

Проєкт "Мала авіація Карпат" реалізується в межах програми Hungary Slovakia Romania Ukraine Cross Border Cooperation за фінансової підтримки Європейського Союзу.

22.12.2021

вручили сертифікати переможцям "конкурсу стартапів 2021"

На прес-конференції, присвяченій завершенню проєкту, менеджерка проєкту, Катерина Натуркач, розповіла про особливості проведення Конкурсу стартапів у 2021 році, підсумки, результати та майбутні плани конкурсу на 2022 рік.

Переможців привітали Іван Завидняк (Департамент економічного розвитку і торгівлі Закарпатської обласної державної адміністрації) та Володимир Феськов (Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради), які вручили грошові сертифікати переможцям.

Тим часом, триває контрактування переможців конкурсу та супровід у реалізації проєктів менеджерами АРР Закарпаття. Будемо раді побачити перші результати наших переможців та подальшій співпраці в рамках інших проєктів!

З нетерпінням чекаємо на "Конкурс стартапів 2022"! Слідкуйте за нашими новинами!

6.12.2021

відбулась робоча зустріч партнерів проєкту smar.t.ourism

В рамках проєкту "SMAR.T.OURISM" 11 та 12 листопада відбулась робоча зустріч української сторони проєкту з партнерами з Румунії.

Протягом двох днів представники АРР «Закарпаття», Оноківської сільської ради та румунські партнери:

  • оглянули інфраструктурний компонент проєкту - подивились на процес будівництва в’їзної арки в с. Невицьке та відвідали Невицький замок;

  • обговорили поточні етапи реалізації проєкту та подальший план дій;

  • узгодили особливості комунікаційної стратегії проєкту

  • обговорили майбутні проєкти: ідеї, можливості, бажання співпрацювати та перспективи співпраці у сфері регіонального розвитку.

Дякуємо партнерам проєкту з Румунії, представникам Оноківської сільської ради, Олександру Білаку (начальнику Управління єврорегіональної співпраці Закарпатської ОДА) та Маріанні Готра (директорці Департаменту туризму та курортів Закарпатської ОДА), які змогли долучитися до насичених обговорень про можливості розвитку міжгалузевої співпраці у сфері туризму.

12.11.2021

вітаємо переможців міжнародного змагання з програмування scratch cup

Вітаємо фіналістів міжнародних змагань з програмування SCRATCH CUP!

Вчора відбувся онлайн-захист проєктів учнів, що взяли участь у SCRATCH CUP: 15 креативних та цікавих проєктів перед журі конкурсу захищали учні 5-7 класів шкіл Закарпатської області.


Детальніше на сторінці проєкту


11.11.2021

визначено переможців конкурсу стартапів 2021

19 цікавих, актуальних та перспективних бізнес-ідей були презентовані сьогодні у Центрі підтримки підприємництва Закарпаття перед комісією «Конкурсу стартапів 2021».

З радістю повідомляємо, що 16 з них отримують фінансову підтримку!!!


Загалом, з 62 проєктів, що надійшли на «Конкурс стартапів 2021», 59 пройшли технічну перевірку та 19 були оцінені комісією як потенційні отримувачі фінансової допомоги. Автори проєктів отримали можливість захистити власні ідеї перед комісією сьогодні, 2 листопада, під час презентацій стартапів (онлайн та офлайн). Захист проєктів відбувався з дотриманням всіх карантинних вимог.


Детальніше на сторінці проєкту

2.11.2021

тривають тестові уроки з віртуальної та доповненої реальності

В рамках проєкту "Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії" у Нижньоапшанському ліцеї «Апша» та Солотвинському ліцеї-інтернаті з румунською мовою навчання ім. М. Емінеску тривають тестові уроки з використанням технологій віртуальної та доповненої реальності VR та AR.


Детальніше про новину на сторінці проєкту

26.10.2021

"дні україни 2021" в словаччині


27 та 28 вересня представники АРР Закарпаття Валентин Волошин та Володимир Феськов взяли участь у святкуванні "Днів України 2021" в м.Кошице, спрямованого на підтримку розвитку співробітництва між Україною та Словаччиною.

Цьогоріч в рамках святкування відбувся діловий форум, учасники якого обговорювали поточні можливості співпраці двох країн.

На панелі «Транспортна інфраструктура та її вплив на розвиток транскордонного співробітництва з Україною" розглядали питання двостороннього інтересу в розвитку інфраструктури прикордонних регіонів, здобутків та планів і супутніх завдань.

Директор АРР Закарпаття Володимир Феськов виступив на форумі з доповіддю, ключовими тезами якої можна зазначити:

  • потреба в якісному проєктному підході, як відповідь на ускладнення процедур та умова для сталості проектів;

  • сильні інституції, що концентрують процеси розвитку, будучи драйверами змін та можливостей;

  • інноваційність майбутніх проєктних заявок, як відповідь на численні неочевидні виклики та глобалізацію.

Посилення взаємин та створення нових можливостей має важливе значення для України і Словаччини, в тому числі їх прикордонних територій. Відтак, подібні форуми є чудовою нагодою триматись важливих взаємовигідних позицій, та якнайкраще демонструють готовність та відданість спільним намірам.

29.09.2021

презентація "Конкурсу стартапів 2021" для учасників проєкту "Україна - Норвегія. Соціальна адаптація військовослужбовців"

27 вересня відбулась презентація "Конкурс стартапів 2021" для учасників проєкту "Україна - Норвегія. Соціальна адаптація військовослужбовців".

Координаторка конкурсу Катерина Натуркач розповіла про умови участі, особливості подання заявки та відповіла на питання учасників групи.

Дякуємо за можливість поділитися інформацією про конкурс! Бажаємо успіху потенційним заявникам!

28.09.2021

зустріч партнерів проєкту "SMAR.T.OURISM"

В рамках проєкту "SMAR.T.OURISM" відбулась зустріч партнерів з української сторони.

Представники АРР «Закарпаття» та Оноківської сільської ради оглянули інфраструктурний компонент проєкту, подивились на процес будівництва в’їзної арки в с. Невицьке, обговорили поточні етапи реалізації проєкту та подальший план дій.


Детальніше про проєкт

22.09.2021

бранч співпраці на честь святкування дня європейської співпраці

21 вересня представники АРР «Закарпаття» стали гостями «Бранчу співпраці», який відбувся на честь святкування Дня Європейської Співпраці в рамках ініціативи - “Проєкти без кордонів. Румунія | Україна”.

Координаторка проєкту “Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії” Anna Tsimbolynets представила результати та досягнення проєкту, який реалізується в межах ENI CBC Romania-Ukraine 2014-2020 за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Ми також були раді поспілкуватися та почути доповіді інших організацій, які займаються реалізацією транскордонних проєктів за напрямками «Дослідництво», «Історична та культурна спадщина», «Охорона здоров’я», «Надзвичайні ситуації», «Боротьба з організованою злочинностю», що фінансуються Програмою Румунія – Україна.

Дякуємо за запрошення! Будемо раді майбутній співпраці!

21.09.2021

прийом заявок на конкурс стартапів розпочався!

У прес-центрі Закарпатської обласної державної адміністрації відбулась прес-конференція проєкту "Конкурс стартапів 2021".

Обговорювали особливості проведення конкурсу та умови участі підприємців-початківців.

Дякуємо нашим спікерам:

Іван Завидняк – в. о. директора департаменту економічного та регіонального розвитку, торгівлі, залучення інвестицій, забезпечення виконання державних програм та контролю за їх виконанням Закарпатської ОДА;

Володимир Феськов - директор КП «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття" Закарпатської обласної ради».

Катерина Натуркач – менеджерка проєкту «Конкурс стартапів 2021» від КП «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття" Закарпатської обласної ради».

Маріанна Федака - начальник відділу регуляторної та цінової політики управління економічного розвитку департаменту економічного та регіонального розвитку, торгівлі, залучення інвестицій, забезпечення виконання державних програм та контролю за їх виконанням Закарпатської ОДА

Детальніше про конкурс

6.09.2021

стартує новий проєкт

1 червня стартував наш вже четвертий проєкт, присвячений цим об'єктам культурно-історичної спадщини області. В ньому буде чимало цікавих родзинок. Усі карти, звичайно, одразу не розкриватимемо, але зазначимо, що поєднаємо сучасні елементи діджиталізації зі стародавніми замками. Проєкт також містить цікаві інфраструктурні рішення, але про все детальніше трохи згодом.

Проєкт "Smar.T.ourism" має на меті підвищити туристичний потенціал прикордонних районів Сату-Маре і Закарпаття. Головним партнером виступила Асоціація розвитку міжсоціальної культури повіту Сату-Маре (Румунія), партнерами - АРР «Закарпаття» та Оноківська об'єднана територіальна громада. Офіційна сторінка.

Загальний бюджет проєкту - 380.389,80 євро.

Проєкт HUSKROUA/1901/3.1/0020 "Тематичний замковий маршрут" реалізується в межах Hungary Slovakia Romania Ukraine Cross Border Cooperation 2014-2020 за фінансової підтримки Європейського Союзу.

В Румунії відбулася пресконференція та тренінг для вчителів

Впровадження інноваційних технологій у навчальний процес є стратегічним завданням не лише нашої області, але і сучасного світу загалом.

АРР “Закарпаття” успішно із цим справляється в межах транскордонного проєкту “Virtual Lab”.

Менеджери Агентства з робочим візитом сьогодні прибули до Румунії та зустрілися із партнерами в одній із цільових шкіл проєкту, а саме Mircea Eliade Satu Mare, де проєкт набирає неабияких обертів. Ми стали свідками і безпосередніми учасниками частини тренінгів з використання VR обладнання та пресконференції. Варто зазначити, що після оснащення комп’ютерного класу в цій школі в межах проєкту всім необхідним ІКТ обладнанням він став справжнім сучасним середовищем для здобуття якісної освіти.

Проєктом зацікавилися як місцева та регіональна влада - були присутні представник регіональної ради та заступник мера Сату-Маре -, так і державна влада Румунії в особі депутата Парламенту Румунії Adrian Cozma. Пресконференцію відвідали директори обох цільових шкіл, менеджери проєкту з обох країн, представники преси та учні навчальних закладів.

Впродовж зустрічі серед іншого менеджери АРР “Закарпаття” поділилися власним досвідом та розповіли, на якому етапі перебуває проєкт в Україні та які заходи вже відбулися.

Нагадаємо, що і в двох школах Тячівського району невдовзі розпочнуться VR тренінги для вчителів. Координаційна менеджерка проєкту Анна Цімболинець наголосила, що це вперше, коли в державних навчальних закладах України запроваджується технологія віртуальної реальності в шкільну та позашкільну програму.

Щиро дякуємо партнерам за неймовірно теплий прийом. Раді очевидним успіхам проєкту, новим знайомствам та зацікавленості громади в реалізації “Virtual Lab”.

Проєкт “Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії” реалізується в межах ENI CBC Romania-Ukraine 2014-2020 за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Проєкт "salt road" завершено

Сьогодні, 30 квітня 2021 року, наш проєкт "Salt Road" добігає свого офіційного завершення.

Менеджери, партнери та експерти проєкту на завершальній транскордонній конференції, що відбувалася в онлайн форматі, поділилися результатами та враженнями від проєкту, розповіли про проблеми та досягнення впродовж його реалізації.

Дякуємо всім причетним за співпрацю, підтримку та запрошуємо пройти соляним шляхом Карпат і доторкнутися до нашої спільної історико-культурної спадщини.

Далі буде...

Проєкт HUSKROUA /1702/3.1/0091 «Відновлення туристичної привабливості історичного Соляного Шляху» в межах Hungary Slovakia Romania Ukraine Cross Border Cooperation 2014-2020 реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

науково-популярне видання "Соляний шляХ" побачило світ

Тримаємо в руках ще один довгоочікуваний та такий важливий результат проєкту "Salt Road".

Двомовне (українсько-англійське та угорсько-англійське) науково-популярне видання "Соляний Шлях", нарешті, побачило світ. Це витяги головних фактів із великого транскордонного дослідження. В книзі описані основні точки соляного маршруту, митні пости та переправи, персоналії та пам'ятки історичного шляху. В ній описано важливість і роль солі для регіону, починаючи із середньовіччя. Тут і про соляні шахти, і про солекопів та їхню працю, про місця видобування та транспортування всіма можливими способами і засобами. Багато цікавих і досі невідомих достовірних фактів.

Знаємо, що багато з вас мають бажання отримати цю книгу, і у вас буде така можливість, адже до фінальної конференції проєкту, впродовж якої декілька примірників знайдуть своїх власників, залишилося зовсім трохи.

А поки першими, хто зможе погортати сторінки "Соляного Шляху", стануть учні та вчителі шкіл цільових районів проєкту.

Проєкт HUSKROUA /1702/3.1/0091 «Відновлення туристичної привабливості історичного Соляного Шляху» в межах Hungary Slovakia Romania Ukraine Cross Border Cooperation 2014-2020 реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Відбувся важливий захід промоційної кампанії проєкту "Salt Road"

Учням цільових районів істориками та авторами науково-популярного видання "Соляний Шлях" було презентовано історичний маршрут. Також, Ігор Прохненко розказав про Королевський та Виноградівський замки, їхню роль та володарів. Археологи принесли із собою артефакти, які були знайдені на розкопках, щоби візуалізувати оповідання та ще більше заглибити учнів в історію нашого краю. Діти, зі свого боку, проявили неабияку зацікавленість і поділилися своїми знаннями про замки, ставили питання та вступали в дискусію. Одним словом, екскурс в історію соляного шляху Карпат вдався. Дякуємо експертам та учням за активну участь.

Частина книг вже поповнила бібліотеки деяких шкіл.

Проєкт HUSKROUA /1702/3.1/0091 «Відновлення туристичної привабливості історичного Соляного Шляху» в межах Hungary Slovakia Romania Ukraine Cross Border Cooperation 2014-2020 реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

відбулася робоча нарада за участі міжнародних партнерів

Історичний момент зафіксовано . Ультралайт літак із Сату-Маре вперше приземлився в ужгородському аеропорту.

Відтак, відбулася робоча нарада з партнерами та експертами, з якими реалізуватиметься міжнародний проєкт "Мала авіація Карпат".

Партнерів з Румунії, як і передбачає проєкт, зустріли на ужгородському летовищі, де планується створення стійкої платформи для ефективної транскордонної мобільності людей та товарів шляхом встановлення малого авіаційного сполучення з використанням існуючої прикордонної авіаційної інфраструктури.

В переговорах щодо реалізації проєкту взяли участь директор Міжнародного аеропорту Сату-Маре Міхай Петрашку, представник Румунського аероклубу Василе Хапчук, заступник директора "Міжнародного аеропорту "Ужгород" Максим Черкіс, керівниця Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР» Наталія Носа, директор «МАІРР» Вадим Пилипенко та менеджерка Наталія Штибель, асистент проектів асоціації Найгебавер Микита, експерти Елемир Данканич та Олег Лукша, директор АРР "Закарпаття" Михайло Данканич та менеджерка проєкту Наталія Радівілова.

Проєкт "Мала авіація Карпат" реалізується в межах програми Hungary Slovakia Romania Ukraine Cross Border Cooperation за фінансової підтримки Європейського Союзу.

АРР "закарпаття" відвідало переможців конкурсу стартапів 2020

Разом з партнером, представником Chemonics, Ігорем Вишняком відвідали трьох переможців Конкурсу стартапів 2020.

Тішить, що результати не змусили на себе чекати і деякі підприємці-початківці вже показали неабиякий потенціал власної справи .

Нагадаємо, що переможцями минулорічного конкурсу, які отримали фінансову підтримку від Американського агентства з міжнародного розвитку (USAID), стали:

Під час зустрічі пані Олена зазначила: "Завдяки обладнанню ми вийшли на професійний рівень, розширили лінію виробництва, асортимент продукції та об'єм продажів. Готуємося до нової лінії випічки хлібобулочних виробів".

  • Оксана Туряниця з проєктом "Виробництво сушених овочів, фруктів BeOki". Підприємиця за кошти, отримані в межах Конкурсу, придбала сушильні камери, візочки та деякі аксесуари, необхідні для виробництва фруктових, овочевих та м'ясних снеків.

  • Ярослав Пугінський із ідеєю "Виготовлення виробів та конструкцій із чорної та нержавіючої сталі побутового та комерційного призначення". Переможець вже отримав все необхідне обладнання та показав перші результати своєї роботи.

Бажаємо успіху всім переможцям в подальшій реалізації власної справи та не зупинятися на досягненому!

Конкурс стартапів 2020 ініційовано регіональною владою (Департамент економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА та Центр підтримки підприємництва Закарпаття) та реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

тренінг #2 для представників отг

2 лютого 2021 р. тренінги, організовані Закарпатська обласна рада, були націлені на громади Мукачівського району.

Досвідом роботи в розробці проєктних заявок до участі у державних та міжнародних конкурсних програмах знову ділилися наші менеджери разом з колегами з Агенції регіонального розвитку Закарпатської області та Асоціації ЄВРОРЕГІОН "КАРПАТИ - УКРАЇНА".

Попереду тренінги для ще декількох громад, тож працюємо далі задля регіонального розвитку.


тренінг #1 для представників отг

28 січня 2021 р. АРР "Закарпаття" в якості спікерів долучилося до навчання для представників територіальних громад щодо розробки проєктних заявок до участі у державних та міжнародних конкурсних програмах, організованого Закарпатською обласною радою.

Впродовж заходу учасники тренінгу мали можливість почути про стратегію написання грантових проєктів, отримати корисні поради щодо подачі проєктів, ознайомитися з існуючими грантодавчими програмами тощо.

Зокрема, директор АРР "Закарпаття" Михайло Данканич зосередив увагу присутніх на загальних елементах успішного проєкту, в той час як менеджерки поділилися успішними "кейсами" роботи Агентства.

Серед розробників програми були і представники Агенції регіонального розвитку Закарпатської області, які теж поділилися досвідом успішної підготовки та реалізації проєктів, виконавча та програмна директорки асоціації ЄВРОРЕГІОН "КАРПАТИ - УКРАЇНА" Галина Литвин та Ірина Луцюк, які розказали про інструменти написання проєктів, грамотне складання бюджету та про напрямки нових конкурсів на прийдешній рік, і туризмознавець Олександр Коваль, що зробив наголос на особливостях саме місцевих ідей для грантових програм.

Сподіваємося, кожен учасник виніс для себе щось корисне і зможе інтегрувати нові знання у проєкти, націлені на розвиток нашого краю.

арр "Закарпаття" розробило календарі "маршрут дерев'яних церков карпатського регіону"

разом із польськими партнерами межах проєкту "Дерев'яні церкви - приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат". Кожна сторінка візуально "знайомить" із об'єктами сакральної архітектури Карпат України та Польщі, які охоплює проєкт. Світлини, які були відібрані для календаря, зроблені фотографами, що перемогли у Конкурсі в межах проєкту.

відбулася робоча нарада

Коли йдеться про збереження історико-культурної спадщини, важливим аспектом є всебічне залучення експертів у цьому питанні. Саме тому в межах реалізації проєкту "Збереження замків Закарпаття" під час робочої наради 20 січня 2021 р. ми намагалися зібрати авторитетні думки з різних сфер, дотичних до збереження та розвитку спадку нашої області.

На зустрічі були присутні історики та археологи Володимир Мойжес та Ігор Прохненко, представники проєктної організації, що займається розробкою ПКД для споруд, начальник та головний спеціаліст Відділу охорони культурної спадщини Закарпатської обласної державної адміністрації Сопко Томаш та Костянтин Куцов відповідно, начальниця Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Маріанна Готра, голова Середнянської ОТГ Руслан Чорнак, начальник Відділу культури Виноградівської РДА Югас Василь, президент Закарпатської туристичної організації та депутат Закарпатської обласної ради Федір Шандор, експерт із туризму Олександр Коваль, менеджери та директор АРР “Закарпаття”.

Серед іншого обговорили питання консервування замків Закарпаття, зокрема, руїн у Середньому, Королеві, Квасові та Виноградові, та підготовки до старту реалізації проєкту, вибудували план першочергових дій на початковому етапі.

Нагадаємо, що проєктом передбачено провести комплекс заходів, які допоможуть припинити знищення руїн замків – пам’яток архітектури національного значення -, роботи для їхнього збереження, створити передумови для подальшого проведення робіт з пристосування до сучасних потреб, а також перетворити їх на привабливі туристичні локації Закарпаття, інтегрувати їх у популярні туристичні маршрути.

Проєкт є переможцем конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, від Міністерства розвитку громад та територій України.

В межах проєкту "Salt Road" вийшла наукова монографія від експертів проєкту. Знайти її можна тут.

АРР "Закарпаття" взяло участь у "re:open zakarpattia"

8 листопада 2020 р. директор АРР "Закарпаття" Михайло Данканич взяв участь у форумі «Re:Open Zakarpattia»: форум розвитку Закарпатської області", зокрема, у панельній дискусії на тему "Транскордонна співпраця: як Закарпаттю залучати більше ресурсів".

Під час своєї промови Михайло поділився досвідом транскордонної співпраці, згадав інновації, які зароджуються в нашій області та які варто просувати за її межі. «Звичайно, як агенція транскордонної діяльності ми не можемо вирішити проблеми в масштабах країни, але ми можемо приносити найкращі практики, показувати їх, дивитися, чи вони працюють, і далі показувати, наприклад, Львівщині, Київщині, Донецьку, що ви можете це теж використовувати", - зазначив директор агентства, наголошуючи , що метою АРР "Закарпаття" є напрацювання, які можна реалізувати та ділитися.

Запис прямого ефіру дводенного форуму можна подивитися тут (7 листопада) і тут (8 листопада, панель з АРР "Закарпаття" з 5:23:00).


АРР "Закарпаття" встановило рекорд!

23 вересня 2020 року Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття" в межах проєкту “Salt Road” встановило рекорд: одразу 5 мініскульптурок - маркерів історичного соляного шляху Карпат - прикрасили п'ять місцин нашої області. Королевський, Квасівський, Хустський, Виноградівський та Вишківський замки отримали власну туристичну родзинку - бронзового солекопа. Подивитися, як це було, можна тут.

АРР «ЗАКАРПАТТЯ» ОГОЛОШУЄ КОНКУРС

ДИЗАЙНЕРСЬКИХ МАКЕТІВ В РАМКАХ ПРОЄКТУ

«ДАВНІ ТРАДИЦІЇ В НОВОМУ ФОРМАТІ:

#BokoRUSH #TremBITA #ViL»


Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради, оголошує про початок Конкурсу на кращий детальний дизайнерський макет в рамках проєкту «Давні традиції в новому форматі: #BokoRUSH #TremBITA #ViL» (в межах конкурсу «Малі міста – великі враження», Міністерства Культури України)

Запрошуємо до участі креативних людей, дизайнерські студії різних типів, рекламні агенції та інші творчі об’єднання, колективи і т.д..

Для участі у Конкурсі необхідно до 3 вересня 2019 року (включно) подати Конкурсний проєкт на електронну адресу Організатора (office@arr.com.ua). Конкурсний проєкт учасника за формою, встановленою АРР «Закарпаття» включає наступні документи:

- заявка на участь за встановленою формою (див. Положення);

- копія установчого документа ініціатора;

- детальний дизайнерський макет, який відповідає Технічному завданню Конкурсу.

Один ініціатор має право подати не більше трьох макетів фотозон (відповідно один макет для однієї тематичної фотозони).

Пакет документів необхідно надсилати на електронну адресу Організатора одним листом у сканованому вигляді, кожен документ окремим файлом (формат PDF).

Положення про Конкурс, всі необхідні умови конкурсу, зразки Заявок, Технічне завдання конкурсу можна знайти за посиланням внизу.


Телефони для консультацій: (050) 594-73-80 (Наталія Радівілова).

Положення про конкурс.docx

На Закарпатті проводиться конкурс стартапів

Департамент економічного розвитку та торгівлі Закарпатської ОДА, спільно з Агентством регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради, оголошують конкурс бізнес-проектів для підприємців-початківців (стартапи) у рамках реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Закарпатської області на 2019 – 2020 роки.

Учасниками конкурсу можуть стати як діючі підприємці, так і громадяни, що тільки планують розпочати бізнес-діяльність.

Конкурс триває з 17 червня по 17 липня 2019 року.

Максимальний розмір фінансової допомоги – до 30 000 грн.

Детальну інформацію про умови конкурсу, а також аплікаційні документи можна знайти на сайтах:

www.arr.com.ua

www.carpathia.gov.ua

www.zakarpat-rada.gov.ua

Заповнені заявки та бізнес-плани необхідно надіслати на пошту: startup@arr.com.ua

Запрошуємо до участі усіх бажаючих!


1. Перелік-документів-для-участі-у-конкурсі.pdf

Перелік документів для участі

4.1 Заявка ФОП.docx

Заявка (Фізичні особи-підприємці)

2. Умови-відбору-бізнес.pdf

Умови відбору бізнес-проектів учасників конкурсу

5. Звіт Підприємця Додаток №2.docx

Звіт. Додаток №2

3. Аплікаційна формадодаток №1.doc

Аплікаційна форма

6. Додаток №3, ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ПРОЕКТУ.xlsx

Звіт. Додаток №3

4. Заявка.doc

Заявка (громадяни)

Робоча зустріч в рамках проекту "KnowING IPR"

Починаючи з липня 2018 року Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради реалізовує проект під назвою «KnowING IPR» Підтримка інновацій в Дунайському регіоні завдяки інженерії знань та управлінню інтелектуальною власністю. Проект ведеться під керівництвом Факультету інформаційних технологій м. Нове Место (Словенія) та за участі 18 інших партнерів з 16 країн Дунайського регіону.

12 березня 2019 року в рамках даного проекту відбулася зустріч з представниками підприємців, юридичних компаній та освітніх закладів, що мала на меті аналіз поточного стану ПІВ в Україні. На зустрічі було висвітлено та обговорено такі важливі питання, як: рівень застосування та обізнаності про права інтелектуальної власності; актуальність використання ПІВ для українських підприємств; порядок використання, стан та практичне виконання законодавства про ПІВ та інновації; ступінь розвитку інституцій, що можуть надавати послуги у сфері інтелектуальної власності; рівень культури ставлення суб’єктів підприємницької діяльності до промислових ідей, інновацій, новітніх технологій тощо.

Для довідки:

Основна мета KnowING IPR полягає в об'єднанні та використанні існуючих інноваційних знань та розширенні можливостей співпраці на основі ширшого використання такого інструменту як права інтелектуальної власності (ПІВ). Основним результатом KnowING IPR є практичне рішення у вигляді онлайн-платформи Knowing Hub з відкритим доступом, що забезпечує вилучення знань з патентних та інших баз даних, розширеної аналітики та навчання для використання та управління ПІВ .

Більш детальну інформацію про проект можна знайти за посиланням: http://www.interreg-danube.eu/approved-projects/knowing-ipr

З 22 по 25 жовтня 2017 року заплановано візит представників Закарпаття до Чехії. Захід відбудеться в рамках проекту "Підтримка розвитку методу LEADER і його застосування для розвитку села в

Україні".

Партнерами даного проекту виступають: Комунальна благодійна організація "SERVISO, o.p.s." та

Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття" Закарпатської обласної ради.

Протягом перебування в Чехії делегація відвідає міські адміністрації, університет, та окремі об'єкти, що можуть послужити прикладом для наслідування у майбутній співпраці.

З 27 по 30 серпня 2017 року проходить візит представників Чехії до Закарпаття. Захід відбувається в рамках проекту "Підтримка розвитку методу LEADER і його застосування для розвитку села в

Україні".

Партнерами даного проекту виступають: Комунальна благодійна організація "SERVISO, o.p.s." та

Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття" Закарпатської обласної ради.

Протягом перебування на Закарпатті делегація відвідає Хустський, Іршавський та Міжгірський райони, а також м. Ужгород.

На семінарі продемонстровано, як можна на місцевому рівні вирішувати проблеми зміни клімату, правильно плануючи і забудовуючи території з врахування переміщення повітряних мас, розширюючи площі зелених зон, в тому числі і в містах, за рахунок новітніх технологій, бережне поводження з водою тощо.

У словацькому місті Кошице відбувся дводенний семінар на тему: «Підходи та інструменти для визначення проблематики зміни клімату в якості глобальної загрози в плануванні і прийняття рішень місцевих органів влади». У заході взяли участь директор Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Михайло Данканич, депутат Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, начальник управління містобудування та архітектури ОДА Микола Пігуляк, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Шпонтак, начальник управління економіки та підприємництва Ужгородської міськради Ольга Травіна, представники виконавчого апарату облради та ОДА, мас-медіа телеканалу «Тиса-1».

Організатором заходу виступили: Карпатський інститут розвитку м.Кошице, Норвезький фонд фінансового механізму, Агенство підтримки реіонального розвитку м.Кошице та Агенство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради.

Метою семінару стало представлення напрацьованого досвіду норвезькими та словацькими експертами та представниками місцевих органів прикордонних регіонів Словаччини – Пряшівського і Кошицького, Закарпатської області. В ході заходу активно обговорювалося різні варіанти та їх практичне застосування в роботі місцевих рад.

Уважно вислухавши напрацьований досвід норвезьких та словацьких фахівців, Андрій Шекета зазначив:

- Сьогоднішній семінар заслуговує на увагу з кількох причин: по-перше – це те, що він не лише привертає увагу до глобальної кліматичної проблеми, а й демонструє, як можна її вирішувати на місцевому рівні, правильно плануючи і забудовуючи території з врахування переміщення повітряних мас, розширюючи площі зелених зон, в тому числі і в містах, за рахунок новітніх технологій, бережне поводження з водою тощо.

По-друге, семінар дав можливість подивитись на досвід організації вирішення цих проблем в Норвегії, показав певні кроки наших словацьких сусідів і чітко вказує нам, що місцеве самоврядування в Україні мусить сприймати кліматичні зміни, що відбуваються зараз, як новий потужний виклик, і реагувати на нього відповідними правилами забудов, благоустрою, плануванням майбутньої роботи в розвитку місцевих комунікацій, водопостачання і т.д. Можливо варто переглянути набір інструментів, які є зараз в місцевих громадах для відповідної роботи, й ініціювати певні зміни в законодавстві, з тим, щоб кожна громада вирішувала, як їй реагувати на кліматичні виклики. Наприклад, будівництво нового парку чи парковки. А також – заохочувати бізнес будувати офіси із зеленими дахами, на яких росте трава, чи просто максимально одноразово отримати гроші за продаж землі під забудову.

І третій момент, на якому хочеться наголосити, це те, якщо наші сусіди з Кошице чи Пряшева вже роблять цю роботу, маючи майже такі ж кліматичні умови як і ми, то нам варто розвивати цю співпрацю, обмінюючись даними досліджень, думками й ідеями, бо для вітру, бурі чи снігопаду, як і для посухи чи паводку, державних кордонів не існує. Це наша спільна відповідальність, – резюмував обласний обранець Андрій Шекета.

Активними в дискусії з даної проблематики також були Ольга Травіна, Юрій Шпонтак та Микола Пігуляк.

У вівторок, 25 квітня, заступник голови Закарпатської облради Петро Грицик взяв участь у відкритті міжнародної конференції, що відбулася у м.Кошице (Словаччина). В її роботі також взяли: директор Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Михайло Данканич, депутат Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, керівництво структурних підрозділів ОДА та виконавчого апарату облради, Ужгородської міськради, представники мас-медіа телеканалу «Тиса-1».

Темою конференції стало важливе питання: «Нові підходи до планування в світлі готовності для місцевих впливів глобальних загроз». Під час заходу представлено результати, розроблені у співпраці словацьких та українських фахівців в галузі планування і суміжних сферах в області обліку глобальних загроз зі значним місцевим впливом в спільних SK-UA прикордонних планувальних процесах.

Зазначалося, що міжнародна конференція націлена на тих, хто активно бере участь у плануванні або реалізації планів у Східній Словаччині та Закарпатській області та фахівців, які зацікавлені в інноваційному підході до регіонального та місцевого планування.

У своєму виступі Петро Грицик привітав від імені голови Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса та депутатського корпусу всіх присутніх представників Кошицького та Пряшівського самоврядних країв, Карпатського інституту розвитку м.Кошице, Кошицького технічного університету, Норвезького інституту містобудування та регіональних досліджень, Агентства підтримки регіонального розвитку м.Кошице.

- Співпраця Закарпаття із Кошицьким та Пряшівським самоврядними краями довготривала і з часом збагачується новими прогресивними формами. Вона ґрунтується на давніх зв’язках українського і словацького народів. Сьогодні ж ми маємо чергову нагоду зустрітися. Зустрітися на заключній конференції спільного важливого проекту. Маємо гарну нагоду ознайомитися з напрацюваннями досвідчених науковців та фахівців, з результатами потужного проекту, реалізувати який вдалося зі словацькими партнерами з допомогою Норвезького інституту міських і регіональних досліджень, Університету прикладних наук, Осло і Акерсхус, комуни Сер-Варангер та завдяки фінансовій підтримці державного бюджету Словацької Республіки і Норвезького фінансового механізму. За що висловлюю глибоку вдячність, – мовив Петро Грицик.

Він також розповів про результативність проекту, який без перебільшення став стратегічно важливим. Його напрацювання послужили розширенню ділових, партнерських відносин між нашими регіонами. А також стали вагомим внеском у розбудову традиційних двосторонніх соціально-економічних зв’язків між Україною та Словаччиною. Посадовець впевнений, що вони і надалі сприятимуть результативному українсько-словацькому співробітництву, сталому розвитку наших територій, виробленню якісно нової політики та механізму планування і впровадження сталого розвитку на місцевому рівні.

«Щиро вдячний словацьким партнерам за довіру і допомогу», – підкреслив заступник голови облради П.Грицик.

Як розповів директор Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Михайло Данканич, у ході реалізації проекту розроблено 5 важливих документів, котрі покликані оптимізувати українсько-словацьке співробітництво. Це, зокрема: прикордонне співробітництво в галузі планування; платформа для співпраці фахівців, професійних установ і громадськості; аналіз проектної області з точки зору забезпечення стійкості / вразливості / адаптаційної здатності; стратегія адаптації до зміни клімату; адаптивна методологія планування протистояння глобальним загрозам.

Відтак було представлено спільний проект: «Ув’язка та інноваційний підхід до планування розвитку транскордонного словацько-українського регіону. Мета цього проекту – тісне співробітництво в транскордонному регіоні, запровадження спільного інноваційного процесу планування, аби подолати соціально-економічні та екологічні загрози, а також використання потенціалу для місцевого економічного розвитку.

«Вироблена стратегія створить умови для покращення ефективного використання внутрішнього потенціалу прикордонних регіонів Словаччини та Закарпаття», – констатував Михайло Данканич.

Під час роботи другого пленарного засідання шостої сесії облради депутати ухвалили рішення «Про хід виконання Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки» у звітному 2016 році.

У документі, поданому департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, який очолює Денис Ман, вказуються найважливіші завдання, виконані у звітному періоді.

Так, організовано і проведено моніторингове дослідження туристичних потоків у області, на основі якого розроблено та затверджено туристичний бренд Закарпаття. Активізовано популяризацію туристичного потенціалу області через його представлення на вітчизняних та міжнародних виставкових заходах, інвестиційних форумах тощо,проведення пізнавальних турів для представників ЗМІ та туристичних компаній інших регіонів України та сусідніх країн. Організовано та проведено конкурс проектів громадських організацій у сфері туризму та курортів краю. Створено Асоціацію фахівців туристичного супроводу у Закарпатській області, розроблено навчальну програму підготовки та перепідготовки фахівців туристичного супроводу; організовано облаштування туристично-інформаційних центрів, розташованих на території нашого області.

Для реалізації заходів зазначеної Програми у 2016 році з обласного бюджету було виділено 1608,0 тис.грн.

Фактичні обсяги фінансування Програми з обласного бюджету у звітному періоді склали 1425,5 тис.грн., 163,0 тис.грн – перерозподілено; 19,4 тис.грн. – не використано.

Окремі заходи з реалізації (державних, регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку, - 83,3 тис.грн..

Придбання обладнання і предметів довгострокового користування – 101,6 тис.грн.

Основні результати виконання програми за 2016 рік говорять самі за себе. Лише декілька фактів.

Так, згідно з інформацією, наданою райдержадміністраціями (міськвиконкомами) щодо туристів та відвідувачів, які скористалися послугами закладів розміщення, відпочинку та оздоровлення, їх кількість склала – 418,6 тис.осіб, проти запланованих 390,0 тис.осіб, що становить ріст – 107,7%.

Обсяг наданих послуг - склав 468,7 млн.грн., проти 360,0 млн.грн. запланованих, що становить ріст – 130,2%;

Обсяг туристичного збору склав 2,2 млн.грн. проти 1,7 млн.грн., що становить ріст 129,4%.