Збереження Середнянського замку та замку "Сент-Міклош"

про проєкт

Одними з найпопулярніших культурно-історичних атракцій Закарпатської області є середньовічні замки, що ваблять своєю багатовіковою історією, архітектурою, стародавніми легендами та переказами, а також елементами життя видатних історичних персоналій. На території краю знаходяться будівлі та руїни 12 замків, які були зведені в різні епохи (X-XVI ст.), різними правителями та різними народами, але які об’єднує одна спільна проблема – безперервне руйнування та втрата автентичних архітектурних елементів. Проєкт охоплює два з них - Середнянський та замок "Сент-Міклош". В межах проєкту серед іншого передбачено встановлення арт-об'єктів біля замків - "Середнянський замок" та фотозона "Серце Сент-Міклоша".

Мета проєкту, а саме збереження та популяризація унікальної замкової архітектури Закарпатської області, відповідають цілям державних та регіональних стратегій і програмам розвитку, оскільки середньовічні замки є, безперечно, надзвичайно важливою та неповторною історико-культурною спадщиною регіону, а також привабливими об’єктами історико-культурного, пізнавального та тематичного туризму.

Партнергом проєкту є Середнянська селищна рада.

Загальний бюджет проєкту - 250 000 грн.

Проєкт «Збереження Середнянського замку та замку «Сент-Міклош» реалізується в межах Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією ЄВРОРЕГІОН "КАРПАТИ - УКРАЇНА" та фінансується за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей.