збереження замків закарпаття

про проєкт

Проєкт "Збереження замків Закарпаття" є переможцем конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, від Міністерства розвитку громад та територій України.

Проєктом передбачено провести комплекс заходів, які допоможуть припинити знищення руїн замків – пам’яток архітектури національного значення -, роботи для їхнього збереження, створити передумови для подальшого проведення робіт з пристосування до сучасних потреб, а також перетворити їх на привабливі туристичні локації Закарпаття, інтегрувати їх в популярні туристичні маршрути. Зокрема, протягом року будуть проводитися протиаварійні та консерваційні роботи на руїнах Середнянського, Квасівського, Королевського та Виноградівського замків. Для проведення таких робіт експертами розробляється науково-проєктна документація. Такі роботи є першим і необхідним кроком для збереження пам’яток архітектури національного значення у Закарпатській області.

Також в межах проєкту заплановані роботи із благоустрою території об'єктів історико-культурної спадщини, які охоплює проєкт.

Бюджет проєкту - 15 712 191,00 грн.

заходи проєкту

новини проєкту