Відновлення туристичної привабливості історичного "соляного шляху"

про проєкт "соляний шлях"

Проєкт має на меті дослідити та відновити історичний «Соляний Шлях» - стародавній маршрут, який зараз охоплює територію Закарпатської області (Україна) та області Сабольч-Сатмар-Берег (Угорщина). Він використовувався для транспортування солі з Солотвина до Європи у XI-XII ст.

Реалізація проєкту створить передумови для збереження спільної історичної та культурної спадщини цільових регіонів, а також для розробки спільного дослідження шляху та для промоції нового туристичного маршруту. Проект передбачає реконструкцію дороги та облаштування пішохідно-паркувальної зони вулиці Замкова, що в місті Хуст. Це сприятиме зручному доступу відвідувачів до Хустського замку та до місць для зйомок пейзажів, а також зупинки для туристичних автобусів і власних автівок будуть обладнані зручними місцями для паркування.

Проєкт передбачає створення 10 особливих, історично важливих знаків - «маркерів»: 10 однотипних мініскульптур будуть розміщенні поруч із замками (5 у Закарпатській області та 5 в області Сабольч-Сатмар-Берег). Відкриття мініскульптурок та включення всіх 10 об'єктів в новостворений та вже існуючі туристичні маршрути, так само як і збереження руїн замків, приверне увагу місцевого населення двох регіонів, зокрема тих, хто прагне надавати інноваційні послуги та продукти, внутрішнім та іноземним туристам-відвідувачам.

Період реалізації: 01.11.2019 – 30.04.2021

Загальний бюджет проєкту: 382 918,23 євро.

Проєкт HUSKROUA /1702/3.1/0091 «Відновлення туристичної привабливості історичного Соляного Шляху» реалізовано в межах Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-УКраїна Європейського Інструменту Сусідства за фінансової підтримки Європейського Союзу.