новини проєкту

У МУКАЧІВСЬКОМУ ЗАМКУ ВІДБУЛАСЯ КОНФЕРЕНЦІЯ "ВІРТУАЛЬНІ ЗАМКОВІ МАРШРУТИ ДЛЯ ІСТОРИЧНОГО ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ТУРИЗМУ"

Румунські партнери проєкту «SMAR.T.OURISM".Тематичний замковий маршрут», експерти туристичної галузі, історики та етнографи Румунії, представники розвиткових агенцій повіту Сату-Маре та працівники профільних департаментів мерії міста Сату-Маре зустрілися з українськими колегами у замку «Паланок».

Протягом двох днів румунська делегація перебувала на Закарпатті з метою обміну досвідом та ідеями розвитку транскордонного туризму, її учасники відвідали історичні місця краю та відомі туристичні локації.

Підсумком дводенної зустрічі стала конференція, під час якої виконавчий директор Асоціації міжгромадського розвитку Сату Маре Ніколетта Ласан разом з директором АРР "Закарпаття" Володимиром Феськовим поділилися з присутніми досвідом та уже досягнутими результатами проєкту "SMAR.T.OURISM".Тематичний замковий маршрут».

Про збереження та відновлення замкової архітектури за допомогою сучасних цифрових інструментів розповів архітектор-реставратор Богдан Шерегій, а директор ГО "Асоціація проектних менеджерів "Ядро" Євген Лукша презентував учасникам заходу мультфільм про історію замку «Паланок» та поділився досвідом проєкту «Розумний музей як спосіб презентації культурної спадщини».

У рамках заходу голова громадської організації «Асоціація фахівців туристичного супроводу Закарпаття», радник Мукачівського міського голови Олександр Шершун провів екскурсію Мукачівським замком, а також розповів про найголовніші методи популяризації туристичної галузі регіону, про формування туристичного іміджу Мукачева та розвиток туризму в умовах війни.

У підсумку двосторонньої зустрічі вдалося досягнути домовленостей щодо подальшої співпраці між Закарпаттям та повітом Сату-Маре для розвитку транскордонного туризму та підвищення туристичного потенціалу обидвох регіонів.

Команда АРР "Закарпаття" висловлює щиру подяку директору Мукачівського історичного музею Михайлу Белеканичу та працівникам замку «Паланок» за гостинність та допомогу в проведенні заходу.

ДЕЛЕГАЦІЯ З РУМУНІЇ ВІДВІДАЛА НЕВИЦЬКИЙ ЗАМОК ТА ЗУСТРІЛАСЯ З ГОЛОВОЮ ОНОКІВСЬКОЇ ТГ МАРІЄЮ КОВАЛЬ

Партнери проєкту "SMAR.T.OURISM" Тематичний замковий маршрут» мали можливість поспілкуватися з працівниками Оноківської селищної ради щодо виконання одного з головних завдань, передбачених проєктом - будівництво в’їзної арки в Ужанську долину.

За словами Марії Коваль, на різних етапах проведення будівельних робіт виникали певні труднощі, зокрема зумовлені війною в Україні. Втім, наразі є чіткий план реалізації цього завдання з визначеними дедлайнами.

«Станом на сьогодні будівництво в'їзної арки - одна з наших пріоритетних цілей.Буквально невдовзі розпочнуться відповідні будівельні роботи й до кінця літа матимемо у громаді цікавий архітектурний об'єкт, який стане своєрідним доповненням туристичної родзинки Закарпаття - Невицького замку", - прокоментувала Марія Коваль.

Окрім цього голова Оноківська об'єднана територіальна громада. Офіційна сторінка висловила сподівання на продовження співпраці у напрямку реалізації нових транскордонних проєктів у рамках транскордонної програми Interreg NEXT «Румунія-Україна 2021-2027.

В РАМКАХ ТРАНСКОРДОННОГО ПРОЄКТУ "SMAR.T.OURISM". ТЕМАТИЧНИЙ ЗАМКОВИЙ МАРШРУТ" З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ ЗАКАРПАТТЯ ВІДВІДАЛА ДЕЛЕГАЦІЯ З РУМУНІЇ

Протягом двох днів команда Агентства разом з румунськими партнерами проєкту, експертами туристичної галузі й представниками розвиткових агенцій повіту Сату-Маре та працівниками профільних департаментів мерії міста Сату-Маре обговорювала спільно з українськими колегами ідеї та можливості розвитку співпраці у сфері транскордонного туризму. Також румунська делегація відвідала найвідоміші замки та фортеці Закарпаття та ознайомилася з роботою історичних та культурних закладів регіону в умовах війни.

Окрім цього, партнери проєкту "SMAR.T.OURISM" Тематичний замковий маршрут», виконавчий директор Асоціації міжгромадського розвитку Сату Маре Ніколетта Ласан разом з директором АРР "Закарпаття" Володимиром Феськовим та головою Оноківської об'єднаної територіальної громади Марією Коваль підбили підсумки роботи над проєктом станом на сьогодні, обговорили проблемні питання та узгодили алгоритм дій для закінчення виконання основних завдань, передбачених проєктом.

За словами Володимира Феськова, у рамках цієї дводенної зустрічі йшлося зокрема й про роботу над спільними майбутніми проєктами у межах транскордонної програми Interreg NEXT «Румунія-Україна 2021-2027.

ОЗНАЙОМЛЮЄМОСЯ З ОДНІЄЮ З ВЕРСІЙ ПРОГРАМИ ДОПОВНЕНОЇ РЕАЛЬНОСТІ ДЛЯ КВАСІВСЬКОГО ЗАМКУ 

Наша команда поспілкувалася із заступником декана факультету інформаційних технологій УжНУ Володимиром Поліщуком, обговорили його бачення та ідеї щодо реалізації одного із головних завдань передбаченого транскордонним проєктом «СмартТуризм. Тематичний замковий маршрут» - створення доповненої реальності (АР) для 5 замків Закарпатської області та такої ж кількості – для повіту Сату-Маре. Окрім Квасівського додаток розробляється й для Виноградівського(«Канків»), Королевського(«Нялаб»), Невицького, та Хустського замків. За словами директора АРР «Закарпаття» Володимира Феськова, для зручності у користуванні та охоплення більшої аудиторії додаток буде доступний чотирма мовами: українською, румунською, англійською та угорською. Його фінальну версію для всіх 10 замків команда Агентства презентує в кінці першого півріччя цього року.

РОБОТА НАД СТВОРЕННЯМ АР (доповненої реальності) ДЛЯ 5 ЗАМКІВ ЗАКАРПАТТЯ ТА САТУ-МАРЕ ТРИВАЄ

Днями команда Агентства зустрілася з професійним архітектором-реставратором, фахівцем з середньовічної фортифікаційної архітектури Богданом Шерегієм. Під час робочої зустрічі йшлося про створення програми доповненої реальності для Хустського замку – це одне із головних завдань, передбаченого транскордонним проєктом «СмартТуризм. Тематичний замковий маршрут».Одна з цілей цього проєкту - підвищення туристичного потенціалу прикордонних районів Сату-Маре і Закарпаття та просування транскордонного туризму через створення спільного інтерактивного інструменту – програм доповненої реальності для  замків Закарпатської області й такої ж кількості – для повіту Сату-Маре. За словами директора АРР «Закарпаття» Володимира Феськова, команда Агентства ще минулого року розпочала роботу над створенням АР (доповненої реальності): назвою, його візуальним виглядом, інформаційним наповненням, а зараз разом з фахівцями продумовує усі інструменти для зручності у користуванні.

«Нам дуже важливо, аби додаток став корисним і цікавим для осіб різного віку України та Румунії, щоб зацікавив жителів різних областей і туристів з-за кордону приїхати на Закарпаття та на власні очі побачити красу та унікальність наших замків та фортець Сату-Маре. Тому, зараз ми зустрічаємося з експертами, дизайнерами, працівниками ІТ-сфери, консультуємося з ними, аби у підсумку розробити такий застосунок, яким дійсно буде користуватися довгий час велика кількість людей», - зазначив Володимир Феськов.

У хусті офіційно відкрили дитячий майданчик

Директор АРР "Закарпаття" Володимир Феськов разом із заступником голови Закарпатської ОВА Мирославом Білецьким та Хустським міським головою Володимиром Кащуком презентували дитячий майданчик у парку імені Героїв Майдану.

"Це наш спільний новорічний подарунок всім дітям. Дякую всім, хто допомагав у реалізації цього завдання, і окрема вдячність нашим міжнародним партнерам. Встановлення дитячого майданчика в такий складний для країни час вимагало значних зусиль і часу. Ми ретельно слідкували за процесом розробки та встановлення, аби в результаті діти мали безпечний, цікавий та унікальний майданчик. Як на мене, все вдалося й знаю, що діти та батьки ще до офіційного відкриття уподобали його. Про нього говорять у соцмережах, ми бачили купу фотографій щасливих дітей. Це неабияк тішить», - розповів Володимир Феськов.

Під час відкриття майданчика присутні залишали на банері "Нехай дитинство буде щасливим" свої привітання дітям України. До гарних слів доєднався і голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, побажавши дітям напередодні безтурботного й щасливого дитинства.

"В час, коли країна у війні, кожен збудований об'єкт - це маленька перемога. Ми будуємо, ми плануємо, ми віримо у майбутнє, ми прагнемо зробити його щасливим для наших дітей", - зазначив Мирослав Білецький.

Своєю чергою, Володимир Кащук переконаний, що дитячий майданчик став ще однією привабливою локацією міста, як продовження раніше реалізованих спільних ідей Агентства та Хустської міської ради  та висловив переконання в подальшій продуктивній співпраці.

Робота кипить: тематичний дитячий майданчик у Хусті набуває перших обрисів

Команда АРР "Закарпаття" у рамках транскордонного проєкту "SMAR.T.OURISM - Тематичний замковий маршрут» продовжує реалізацію одного із його завдань – встановлення дитячого майданчика в Хустському міському парку культури та відпочинку героїв Майдану. Менеджерка проєкту Катерина Натуркач щотижня спілкується з підрядником щодо виконання робіт. За її словами, команда Агентства задоволена темпами та якістю робіт й сподівається уже незабаром побачити очікуваний результат.

«Наше дітище, наш майданчик уже набуває своїх перших форм та обрисів. Це один із масштабних об’єктів, які нам доводиться втілювати протягом останнього часу. Особливо відрадно, що в умовах війни, всі ми не падаємо духом, не чекаємо кращих часів, не відтерміновуємо реалізацію завдань, а навпаки в перервах між повітряними тривогами продовжуємо ефективно працювати з ще більшим ентузіазмом. Сподіваємося, що незабаром усіх бажаючих запросимо на офіційне відкриття майданчика. Адже кожен збудований об’єкт – це наша маленька перемога на шляху до розвитку громад», - розповіла Катерина Натуркач.

Нагадуємо, що проєкт HUSKROUA/1901/3.1/0020 «Тематичний замковий маршрут» реалізується в межах програми Hungary Slovakia Romania Ukraine Cross Border Cooperation 2014-2020 за фінансової підтримки Європейського Союзу.

У Хусті розпочали встановлювати тематичний дитячий майданчик 

Команда АРР "Закарпаття" у рамках транскордонного проєкту "SMAR.T.OURISM". Тематичний замковий маршрут» розпочала реалізацію одного із його завдань – встановлення дитячого майданчика в Хустському міському парку культури та відпочинку героїв Майдану.

Днями Володимир Феськов, Валентин Волошин, Катерина Натуркач та Віолетта Бойко  здійснили робочу поїздку в Хуст, де оглянули локацію для встановлення майданчика та поспілкувалися з представником підрядника щодо планів та термінів виконання робіт.

За словами менеджера проєкту Катерини Натуркач, питання встановлення майданчика зайняло трохи більше часу, як очікувалося, зокрема через певні обмеження у зв’язку з повномасштабною війною та максимальну увагу команди Агентства до всіх деталей об'єкта: його зовнішнього вигляду, безпеки, якості та розташування. Примітно, що з місця, де буде розташований майданчик, добре видно й Хустський замок.

«Ми з колегами сподіваємося, що наша копітка робота принесе хороший результат, і майданчик-фортеця стане унікальною родзинкою міського парку. З нетерпінням чекаємо кінця робіт, аби побачити задоволені очі дітей всієї громади, які матимуть нову, цікаву і безпечну атракцію», - розповіла Катерина Натуркач.

«Майданчик має тішити місцевих дітлахів і нагадувати всім відвідувачам парку про цінний спадок замкової історії, яким живе громада і який є однією з її ключових туристичних родзинок. АРР «Закарпаття» радіє нагоді бути частиною чудової роботи», - зазначив директор Агентства Володимир Феськов.

Нагадуємо, що проєкт HUSKROUA/1901/3.1/0020 «Тематичний замковий маршрут» реалізується в межах програми Hungary Slovakia Romania Ukraine Cross Border Cooperation 2014-2020 за фінансової підтримки Європейського Союзу.

11-12.11.21 - робоча зустріч з партнерами з румунії

В рамках проєкту "SMAR.T.OURISM" 11 та 12 листопада відбулась робоча зустріч української сторони проєкту з партнерами з Румунії.

Протягом двох днів представники АРР «Закарпаття», Оноківської сільської ради та румунські партнери:

Дякуємо партнерам проєкту з Румунії, представникам Оноківської сільської ради, Олександр Білак (начальнику Управління єврорегіональної співпраці Закарпатської ОДА) та Маріанна Готра (директорці Департаменту туризму та курортів Закарпатської ОДА), які змогли долучитися до насичених обговорень про можливості розвитку міжгалузевої співпраці у сфері туризму.

22.10.21 - відбулась робоча зустріч партнерів

22 жовтня в рамках проєкту "SMAR.T.OURISM" відбулась зустріч партнерів з української сторони.

Представники АРР «Закарпаття» та Оноківської сільської ради оглянули інфраструктурний компонент проєкту, подивились на процес будівництва в’їзної арки в с. Невицьке, обговорили поточні етапи реалізації проєкту та подальший план дій.

20.01.21 - відбулася робоча нарада 

Коли йдеться про збереження історико-культурної спадщини, важливим аспектом є всебічне залучення експертів у цьому питанні. Саме тому в межах реалізації проєкту "Збереження замків Закарпаття" під час робочої наради 20 січня 2021 р. ми намагалися зібрати авторитетні думки з різних сфер, дотичних до збереження та розвитку спадку нашої області.

На зустрічі були присутні історики та археологи Володимир Мойжес та Ігор Прохненко, представники проєктної організації, що займається розробкою ПКД для споруд, начальник та головний спеціаліст Відділу охорони культурної спадщини Закарпатської обласної державної адміністрації Сопко Томаш та Костянтин Куцов відповідно, начальниця Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Маріанна Готра, голова Середнянської ОТГ Руслан Чорнак, начальник Відділу культури Виноградівської РДА Югас Василь, президент Закарпатської туристичної організації та депутат Закарпатської обласної ради Федір Шандор, експерт із туризму Олександр Коваль, менеджери та директор АРР “Закарпаття”.

Серед іншого обговорили питання консервування замків Закарпаття, зокрема, руїн у Середньому, Королеві, Квасові та Виноградові, та підготовки до старту реалізації проєкту, вибудували план першочергових дій на початковому етапі.

Нагадаємо, що проєктом передбачено провести комплекс заходів, які допоможуть припинити знищення руїн замків – пам’яток архітектури національного значення -, роботи для їхнього збереження, створити передумови для подальшого проведення робіт з пристосування до сучасних потреб, а також  перетворити їх на привабливі туристичні локації Закарпаття, інтегрувати їх у популярні туристичні маршрути.

Проєкт є переможцем конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, від Міністерства розвитку громад та територій України.