тренінги для вчителів

відбувся тренінг для вчителів з використання VR окулярів

З 21 по 23 липня 2021 р. у с. Нижня Апша проходив триденний тренінг для вчителів з використання VR окулярів в межах проєкту «Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії».

Метою проєкту є наростити потенціал середніх шкіл для підвищення мотивації до навчання та працездатності учнів, підвищення якості освіти через партнерство, інновації та інтерактивні освітні технології в прикордонних громадах повіту Сату-Маре та Закарпатської області. Пілотним закладам освіти (Солотвинський ліцей-інтернат з румунською мовою навчання ім. М. Емінеску та Нижньоапшанський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів) передано у постійне користування 40 пар окулярів. 45 вчителів цих шкіл Тячівського району отримали необхідні теоретичні та практичні знання та навички використання нового обладнання і тепер зможуть використовувати новітні технології на власних уроках біології, географії, хімії, математики тощо. Підсумовуючи всі три дні, можемо сказати, що вчителі проявили ініціативність та зацікавленість, представили свої власні проєкти інтегрованих уроків, в яких будуть застосовувати контент та гарнітури окулярів Class VR.

Навчання проводили експерти Євгенія Гайович та Віктор Орос. Тренінги відбулися в партнерстві з Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти.

Чотири тижні поспіль, з 21 жовтня по 13 листопада, АРР «Закарпаття» організовувало чотири насичені та плідні триденні тренінги з програмування в середовищі SCRATCH для вчителів інформатики Тячівщини в межах транскордонного проєкту «Virtual Lab".

Останній блок семінарів був особливо важливим та поставив логічну крапку в серії транскордонних тренінгів, тому що впродовж усіх трьох днів цього тижня до заходу були залучені і вчителі з Румунії. Через карантинні обмеження учасники з-за кордону не змогли приїхати особисто, тому взяли участь в онлайн-форматі, але це не завадило їм здобути знання, необхідні для застосування інноваційних технологій на основі ІКТ та взаємодії з учнями у навчальному та позакласному навчальному процесах.

Ще раз хочемо подякувати спеціалістам із Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти та в.о. начальника Центру інформаційних технологій Ужгородського національного університету Куруці Олексію Степановичу за участь у заходах.

Усі учасники освітньо-професійних заходів отримали сертифікати про участь, корисний досвід та безцінну можливість першими в Україні впровадити інновації та технології на основі ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) у навчальні програми та позакласні заходи.