семінари

семінар для фотографів

15 червня 2020 р. в межах 4-денного заходу в рамках проєкту “Wooden Treasure” відбувся двосторонній українсько-польський семінар з обміну досвідом між фотографами .

Митці з обох країн показали неабиякі знання та навички у мистецтві фотографії.

Наступним кроком стане огляд цільових об’єктів проєкту - дерев'яних церков - учасниками з України.

семінар

«Проблеми збереження та використання дерев’яних об’єктів сакральної архітектури»

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

В рамках проєкту «Дерев’яні церкви – приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат» (в межах програми CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine 2014-2020) 10 березня 2020 р. відбувся семінар «Проблеми збереження та використання дерев’яних об’єктів сакральної архітектури».

Метою заходу було інформування та підвищення обізнаності щодо збереження дерев’яної сакральної архітектури, поводження з історичною / культурною спадщиною з повагою до її спадкового стану та збереження для наступних поколінь.

Під час семінару виступили експерти з України та Польщі. Зокрема, Михайло Сирохман (викладач Закарпатської академії мистецтв) розповів про руйнування, проблеми збереження та утримання церков Закарпаття.

Анна Фортуна-Марек (експертка із Польщі) розповіла про шляхи збереження дерев’яних церков у Польщі. Також експертка поділилася досвідом основних принципів реставрації та вирішення актуальних проблем збереження архітектури в Польщі.

Михайло Приймич (експерт із сакральної архітектури, викладач Закарпатської академії мистецтв) розповів про унікальні іконостаси храмів Закарпаття. Також, акцентував увагу на необхідності збереження та реставрації стародавніх ікон та іконостасів загалом.

Мар’яна Мегела ( заступниця директора Закарпатського музею архітектури та побуту) розповіла історію створення скансена і, зокрема, історію перевезення до музею Шелестівської Михайлівської церкви 18 століття.

На останок, учасники семінару оглянули Шелестівську церкву на території Музею народної архітектури і побуту Закарпаття.

За підсумками проведеного семінару АРР «Закарпаття» готує короткий посібник з рекомендаціями щодо збереження та ефективного управління об’єктами дерев’яної архітектури Закарпаття.

За підсумками семінару АРР «Закарпаття» підготувало короткий посібник з рекомендаціями щодо збереження та ефективного управління об’єктами дерев’яної архітектури Закарпаття.

ПОСІБНИК.docx