Дерев'яні церкви – приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат

Посібник:

«Проблеми збереження та використання дерев’яної сакральної архітектури. Приклади України та Польщі»

В рамках проєкту «Дерев’яні церкви – приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат» (в межах програми CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine 2014-2020) 10 березня 2020 р. відбувся семінар «Проблеми збереження та використання дерев’яних об’єктів сакральної архітектури» за підсумками котрого, АРР «Закарпаття» підготувало короткий посібник з рекомендаціями щодо збереження та ефективного управління об’єктами дерев’яної архітектури Закарпаття.

ПОСІБНИК.docx

семінар

«Проблеми збереження та використання дерев’яних об’єктів сакральної архітектури»

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

В рамках проєкту «Дерев’яні церкви – приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат» (в межах програми CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine 2014-2020) 10 березня 2020 р. відбувся семінар «Проблеми збереження та використання дерев’яних об’єктів сакральної архітектури».

Метою заходу було інформування та підвищення обізнаності щодо збереження дерев’яної сакральної архітектури, поводження з історичною / культурною спадщиною з повагою до її спадкового стану та збереження для наступних поколінь.

Під час семінару виступили експерти з України та Польщі. Зокрема, Михайло Сирохман (викладач Закарпатської академії мистецтв) розповів про руйнування, проблеми збереження та утримання церков Закарпаття.

Анна Фортуна-Марек (експертка із Польщі) розповіла про шляхи збереження дерев’яних церков у Польщі. Також експертка поділилася досвідом основних принципів реставрації та вирішення актуальних проблем збереження архітектури в Польщі.

Михайло Приймич (експерт із сакральної архітектури, викладач Закарпатської академії мистецтв) розповів про унікальні іконостаси храмів Закарпаття. Також, акцентував увагу на необхідності збереження та реставрації стародавніх ікон та іконостасів загалом.

Мар’яна Мегела ( заступниця директора Закарпатського музею архітектури та побуту) розповіла історію створення скансена і, зокрема, історію перевезення до музею Шелестівської Михайлівської церкви 18 століття.

На останок, учасники семінару оглянули Шелестівську церкву на території Музею народної архітектури і побуту Закарпаття.

За підсумками проведеного семінару АРР «Закарпаття» готує короткий посібник з рекомендаціями щодо збереження та ефективного управління об’єктами дерев’яної архітектури Закарпаття.

конкурс для фотохудожників

АРР «ЗАКАРПАТТЯ» ОГОЛОШУЄ КОНКУРС ДЛЯ ФОТОХУДОЖНИКІВ У ЖАНРІ “АРХІТЕКТУРА”

в рамках проєкту «Дерев’яні церкви – приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат» (PLBU.01.01.00-UA-0881/19-00)

Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва “Закарпаття” Закарпатської обласної ради оголошує конкурсний відбір фотохудожників для подальшої співпраці в рамках проєкту «Дерев’яні церкви – приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат» (PLBU.01.01.00-UA-0881/19-00).

Система Конкурсу передбачає визначення 5 переможців та укладення договору про надання послуг на платній основі. Кінцеві роботи, які відтворюватимуть дерев’яну сакральну архітектуру Закарпаття, потраплять на фотовиставку в рамках міжнародної програми Польща-Білорусь-Україна.

До участі запрошуються як професійні фотографи, так і початківці, які мають можливість продемонструвати своє портфоліо.

Для участі у Конкурсі необхідно до 07 січня 2020 року (включно) надати Організатору наступний пакет документів:

1. Погодження з умовами Конкурсу (див. Додаток 1)

2. До десяти фотознімків об’єктів архітектури (див. Додаток 2)

3. Мотиваційний лист (див. Додаток 3)

Додатки надсилаються в паперовому та електронному варіантах:

- на електронну адресу Організатора (office@arr.com.ua) одним листом у сканованому вигляді у форматі PDF (кожен документ окремим файлом та посилання на файлообмінник з портфоліо)

- листом або особисто на адресу Організатора: м. Ужгород, пл. Шандора Петефі, 47, 4-й поверх, 413 офіс (вхід з боку вул. Митрака), АРР "Закарпаття" (підписане та заповнене погодження з умовами Конкурсу та мотиваційний лист).

Один учасник має право подати не більше однієї заявки.

Телефони для консультацій:

(050) 594-73-80 Наталія Радівілова,

(095) 347-70-03 Марія Ман.

Положення про Конкурс, всі необхідні умови конкурсу, зразки Заявок, Технічне завдання конкурсу можна знайти за посиланням внизу:


Положення про конкурс .docx

Положення про Конкурс

Додаток 1.docx

Додаток 1

Додаток 2.docx

Додаток 2

Додаток 3.docx

Додаток 3