Відновлення туристичної привабливості історичного "соляного шляху"

КП АРР «Закарпаття» шукає експертів для проведення наукового дослідження «Історичного «Соляного Шляху»»

Назва проекту: «Відновлення туристичної привабливості історичного «Соляного Шляху»» HUSKROUA/1702/3.1/0091

Мета проекту: Залучення туристів до «ключових» туристичних визначних пам'яток регіону.

Конкретні завдання: Гармонізувати розвиток туризму шляхом створення спільного туристичного продукту – тематичного туристичного маршруту історичного «Соляного Шляху». Підвищити рівень просування транскордонного туризму. Створити передумови для збереження спільної історичної та культурної спадщини - розробити спільне дослідження маршруту.

Проєкт “SaltRoad” передбачає залучення зовнішніх експертів, які братимуть участь у виконанні завдань проєкту для досягнення запланованих результатів та індикаторів. Нижче перераховані положення технічного завдання, що роз`ясняють роль експерта, часові межі та очікувані результати від роботи експертів.

Контактна особа: Онда Олена

Тел.: +380506990188

Детальна інформація про умови відбору експертів у додатку:


Детальні умови відбору експертів.docx

прес-анонс стартової конференції

12 грудня 2019 р. (четвер) у м. Хуст відбудеться стартова конференція проєкту

«Відновлення туристичної привабливості історичного «Соляного Шляху»»

Проєкт реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства “Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Метою проєкту є дослідження та відновлення історичного «Соляного Шляху» - стародавнього маршруту, який зараз охоплює територію Закарпатської області (Україна) та області Сабольч-Сатмар-Берег (Угорщина). Реалізація створить передумови для збереження спільної історичної та культурної спадщини цільових регіонів, а також для проведення спільного дослідження шляху та промоції нового туристичного маршруту.

Загальний бюджет становить 382 918,23 Євро, внесок ЄС - 344 626,40 Євро, термін реалізації -12 місяців.

Головним бенефіціаром є КП «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради», партнери проєкту - Виконавчий комітет Хустської міської ради та Соболч-Сотмар-Берег «Обласне регіональне агентство розвитку і охорони навколишнього середовища».

Участь у конференції братимуть:

Рівіс Михайло Михайлович – голова Закарпатської обласної ради;

Кащук Володимир Павлович – Хустський міський голова;

Білецький Мирослав Золтанович – депутат Закарпатської обласної ради;

Представники наукової спільноти, туризму, громадські організації, та ін.

Запрошуємо до участі представників ЗМІ

Початок заходу, який є відкритим для журналістів, об 11:30 (реєстрація) в готельно-розважальному комплексі V&P за адресою: місто Хуст, вулиця Петенька, 5.

Організатори забезпечують проїзд з Ужгорода до Хуста та назад. Для участі необхідно попередньо зареєструватися до 12:00 середи 11.12.2019 р.

Реєстрація за посиланням: http://bit.ly/38omXoT

Контактна особа: Цімболинець Анна

Тел.: +380500757483


про проєкт "соляний шлях"

Проект має на меті дослідити та відновити історичний «Соляний Шлях» - стародавній маршрут, який зараз охоплює територію Закарпатської області (Україна) та області Сабольч-Сатмар-Берег (Угорщина). Він використовувався для транспортування солі з Солотвина до Європи у XI-XII ст.

Реалізація проєкту створить передумови для збереження спільної історичної та культурної спадщини цільових регіонів, а також для розробки спільного дослідження шляху та для промоції нового туристичного маршруту. Проект передбачає реконструкцію дороги та облаштування пішохідно-паркувальної зони вулиці Замкова, що в місті Хуст. Це сприятиме зручному доступу відвідувачів до Хустського замку та до місць для зйомок пейзажів, а також зупинки для туристичних автобусів і власних автівок будуть обладнані зручними місцями для паркування.

Проект передбачає створення 10 особливих, історично важливих знаків - «маркерів»: 10 однотипних міні-скульптур замків, будуть розміщенні поруч із ними (5 у Закарпатській області та 5 в області Сабольч-Сатмар-Берег). Відкриття міні-скульптурок та включення всіх 10 об'єктів в новостворений та вже існуючі туристичні маршрути, так само як і збереження руїн замків приверне увагу місцевого населення двох регіонів, зокрема тих, хто прагне надавати інноваційні послуги та продукти; внутрішнім та іноземним туристам - відвідувачам.

Період реалізації: 01.11.2019 – 31.10.2020

Загальний бюджет проекту: 382 918,23 євро.