Новини

В межах проєкту "Salt Road" вийшла наукова монографія від експертів проєкту. Знайти її можна тут.

АРР "Закарпаття" встановило рекорд!

23 вересня 2020 року Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття" в межах проєкту “Salt Road” встановило рекорд: одразу 5 мініскульптурок - маркерів історичного соляного шляху Карпат - прикрасили п'ять місцин нашої області. Королевський, Квасівський, Хустський, Виноградівський та Вишківський замки отримали власну туристичну родзинку - бронзового солекопа. Подивитися, як це було, можна тут.

АРР «ЗАКАРПАТТЯ» ОГОЛОШУЄ КОНКУРС

ДИЗАЙНЕРСЬКИХ МАКЕТІВ В РАМКАХ ПРОЄКТУ

«ДАВНІ ТРАДИЦІЇ В НОВОМУ ФОРМАТІ:

#BokoRUSH #TremBITA #ViL»


Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради, оголошує про початок Конкурсу на кращий детальний дизайнерський макет в рамках проєкту «Давні традиції в новому форматі: #BokoRUSH #TremBITA #ViL» (в межах конкурсу «Малі міста – великі враження», Міністерства Культури України)

Запрошуємо до участі креативних людей, дизайнерські студії різних типів, рекламні агенції та інші творчі об’єднання, колективи і т.д..

Для участі у Конкурсі необхідно до 3 вересня 2019 року (включно) подати Конкурсний проєкт на електронну адресу Організатора (office@arr.com.ua). Конкурсний проєкт учасника за формою, встановленою АРР «Закарпаття» включає наступні документи:

- заявка на участь за встановленою формою (див. Положення);

- копія установчого документа ініціатора;

- детальний дизайнерський макет, який відповідає Технічному завданню Конкурсу.

Один ініціатор має право подати не більше трьох макетів фотозон (відповідно один макет для однієї тематичної фотозони).

Пакет документів необхідно надсилати на електронну адресу Організатора одним листом у сканованому вигляді, кожен документ окремим файлом (формат PDF).

Положення про Конкурс, всі необхідні умови конкурсу, зразки Заявок, Технічне завдання конкурсу можна знайти за посиланням внизу.


Телефони для консультацій: (050) 594-73-80 (Наталія Радівілова).

Положення про конкурс.docx

На Закарпатті проводиться конкурс стартапів

Департамент економічного розвитку та торгівлі Закарпатської ОДА, спільно з Агентством регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради, оголошують конкурс бізнес-проектів для підприємців-початківців (стартапи) у рамках реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Закарпатської області на 2019 – 2020 роки.

Учасниками конкурсу можуть стати як діючі підприємці, так і громадяни, що тільки планують розпочати бізнес-діяльність.

Конкурс триває з 17 червня по 17 липня 2019 року.

Максимальний розмір фінансової допомоги – до 30 000 грн.

Детальну інформацію про умови конкурсу, а також аплікаційні документи можна знайти на сайтах:

www.arr.com.ua

www.carpathia.gov.ua

www.zakarpat-rada.gov.ua

Заповнені заявки та бізнес-плани необхідно надіслати на пошту: startup@arr.com.ua

Запрошуємо до участі усіх бажаючих!


1. Перелік-документів-для-участі-у-конкурсі.pdf

Перелік документів для участі

4.1 Заявка ФОП.docx

Заявка (Фізичні особи-підприємці)

2. Умови-відбору-бізнес.pdf

Умови відбору бізнес-проектів учасників конкурсу

5. Звіт Підприємця Додаток №2.docx

Звіт. Додаток №2

3. Аплікаційна формадодаток №1.doc

Аплікаційна форма

6. Додаток №3, ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ПРОЕКТУ.xlsx

Звіт. Додаток №3

4. Заявка.doc

Заявка (громадяни)

Робоча зустріч в рамках проекту "KnowING IPR"

Починаючи з липня 2018 року Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради реалізовує проект під назвою «KnowING IPR» Підтримка інновацій в Дунайському регіоні завдяки інженерії знань та управлінню інтелектуальною власністю. Проект ведеться під керівництвом Факультету інформаційних технологій м. Нове Место (Словенія) та за участі 18 інших партнерів з 16 країн Дунайського регіону.

12 березня 2019 року в рамках даного проекту відбулася зустріч з представниками підприємців, юридичних компаній та освітніх закладів, що мала на меті аналіз поточного стану ПІВ в Україні. На зустрічі було висвітлено та обговорено такі важливі питання, як: рівень застосування та обізнаності про права інтелектуальної власності; актуальність використання ПІВ для українських підприємств; порядок використання, стан та практичне виконання законодавства про ПІВ та інновації; ступінь розвитку інституцій, що можуть надавати послуги у сфері інтелектуальної власності; рівень культури ставлення суб’єктів підприємницької діяльності до промислових ідей, інновацій, новітніх технологій тощо.

Для довідки:

Основна мета KnowING IPR полягає в об'єднанні та використанні існуючих інноваційних знань та розширенні можливостей співпраці на основі ширшого використання такого інструменту як права інтелектуальної власності (ПІВ). Основним результатом KnowING IPR є практичне рішення у вигляді онлайн-платформи Knowing Hub з відкритим доступом, що забезпечує вилучення знань з патентних та інших баз даних, розширеної аналітики та навчання для використання та управління ПІВ .

Більш детальну інформацію про проект можна знайти за посиланням: http://www.interreg-danube.eu/approved-projects/knowing-ipr

З 22 по 25 жовтня 2017 року заплановано візит представників Закарпаття до Чехії. Захід відбудеться в рамках проекту "Підтримка розвитку методу LEADER і його застосування для розвитку села в

Україні".

Партнерами даного проекту виступають: Комунальна благодійна організація "SERVISO, o.p.s." та

Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття" Закарпатської обласної ради.

Протягом перебування в Чехії делегація відвідає міські адміністрації, університет, та окремі об'єкти, що можуть послужити прикладом для наслідування у майбутній співпраці.

З 27 по 30 серпня 2017 року проходить візит представників Чехії до Закарпаття. Захід відбувається в рамках проекту "Підтримка розвитку методу LEADER і його застосування для розвитку села в

Україні".

Партнерами даного проекту виступають: Комунальна благодійна організація "SERVISO, o.p.s." та

Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття" Закарпатської обласної ради.

Протягом перебування на Закарпатті делегація відвідає Хустський, Іршавський та Міжгірський райони, а також м. Ужгород.

На семінарі продемонстровано, як можна на місцевому рівні вирішувати проблеми зміни клімату, правильно плануючи і забудовуючи території з врахування переміщення повітряних мас, розширюючи площі зелених зон, в тому числі і в містах, за рахунок новітніх технологій, бережне поводження з водою тощо.

У словацькому місті Кошице відбувся дводенний семінар на тему: «Підходи та інструменти для визначення проблематики зміни клімату в якості глобальної загрози в плануванні і прийняття рішень місцевих органів влади». У заході взяли участь директор Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Михайло Данканич, депутат Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, начальник управління містобудування та архітектури ОДА Микола Пігуляк, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Шпонтак, начальник управління економіки та підприємництва Ужгородської міськради Ольга Травіна, представники виконавчого апарату облради та ОДА, мас-медіа телеканалу «Тиса-1».

Організатором заходу виступили: Карпатський інститут розвитку м.Кошице, Норвезький фонд фінансового механізму, Агенство підтримки реіонального розвитку м.Кошице та Агенство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради.

Метою семінару стало представлення напрацьованого досвіду норвезькими та словацькими експертами та представниками місцевих органів прикордонних регіонів Словаччини – Пряшівського і Кошицького, Закарпатської області. В ході заходу активно обговорювалося різні варіанти та їх практичне застосування в роботі місцевих рад.

Уважно вислухавши напрацьований досвід норвезьких та словацьких фахівців, Андрій Шекета зазначив:

- Сьогоднішній семінар заслуговує на увагу з кількох причин: по-перше – це те, що він не лише привертає увагу до глобальної кліматичної проблеми, а й демонструє, як можна її вирішувати на місцевому рівні, правильно плануючи і забудовуючи території з врахування переміщення повітряних мас, розширюючи площі зелених зон, в тому числі і в містах, за рахунок новітніх технологій, бережне поводження з водою тощо.

По-друге, семінар дав можливість подивитись на досвід організації вирішення цих проблем в Норвегії, показав певні кроки наших словацьких сусідів і чітко вказує нам, що місцеве самоврядування в Україні мусить сприймати кліматичні зміни, що відбуваються зараз, як новий потужний виклик, і реагувати на нього відповідними правилами забудов, благоустрою, плануванням майбутньої роботи в розвитку місцевих комунікацій, водопостачання і т.д. Можливо варто переглянути набір інструментів, які є зараз в місцевих громадах для відповідної роботи, й ініціювати певні зміни в законодавстві, з тим, щоб кожна громада вирішувала, як їй реагувати на кліматичні виклики. Наприклад, будівництво нового парку чи парковки. А також – заохочувати бізнес будувати офіси із зеленими дахами, на яких росте трава, чи просто максимально одноразово отримати гроші за продаж землі під забудову.

І третій момент, на якому хочеться наголосити, це те, якщо наші сусіди з Кошице чи Пряшева вже роблять цю роботу, маючи майже такі ж кліматичні умови як і ми, то нам варто розвивати цю співпрацю, обмінюючись даними досліджень, думками й ідеями, бо для вітру, бурі чи снігопаду, як і для посухи чи паводку, державних кордонів не існує. Це наша спільна відповідальність, – резюмував обласний обранець Андрій Шекета.

Активними в дискусії з даної проблематики також були Ольга Травіна, Юрій Шпонтак та Микола Пігуляк.

У вівторок, 25 квітня, заступник голови Закарпатської облради Петро Грицик взяв участь у відкритті міжнародної конференції, що відбулася у м.Кошице (Словаччина). В її роботі також взяли: директор Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Михайло Данканич, депутат Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, керівництво структурних підрозділів ОДА та виконавчого апарату облради, Ужгородської міськради, представники мас-медіа телеканалу «Тиса-1».

Темою конференції стало важливе питання: «Нові підходи до планування в світлі готовності для місцевих впливів глобальних загроз». Під час заходу представлено результати, розроблені у співпраці словацьких та українських фахівців в галузі планування і суміжних сферах в області обліку глобальних загроз зі значним місцевим впливом в спільних SK-UA прикордонних планувальних процесах.

Зазначалося, що міжнародна конференція націлена на тих, хто активно бере участь у плануванні або реалізації планів у Східній Словаччині та Закарпатській області та фахівців, які зацікавлені в інноваційному підході до регіонального та місцевого планування.

У своєму виступі Петро Грицик привітав від імені голови Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса та депутатського корпусу всіх присутніх представників Кошицького та Пряшівського самоврядних країв, Карпатського інституту розвитку м.Кошице, Кошицького технічного університету, Норвезького інституту містобудування та регіональних досліджень, Агентства підтримки регіонального розвитку м.Кошице.

- Співпраця Закарпаття із Кошицьким та Пряшівським самоврядними краями довготривала і з часом збагачується новими прогресивними формами. Вона ґрунтується на давніх зв’язках українського і словацького народів. Сьогодні ж ми маємо чергову нагоду зустрітися. Зустрітися на заключній конференції спільного важливого проекту. Маємо гарну нагоду ознайомитися з напрацюваннями досвідчених науковців та фахівців, з результатами потужного проекту, реалізувати який вдалося зі словацькими партнерами з допомогою Норвезького інституту міських і регіональних досліджень, Університету прикладних наук, Осло і Акерсхус, комуни Сер-Варангер та завдяки фінансовій підтримці державного бюджету Словацької Республіки і Норвезького фінансового механізму. За що висловлюю глибоку вдячність, – мовив Петро Грицик.

Він також розповів про результативність проекту, який без перебільшення став стратегічно важливим. Його напрацювання послужили розширенню ділових, партнерських відносин між нашими регіонами. А також стали вагомим внеском у розбудову традиційних двосторонніх соціально-економічних зв’язків між Україною та Словаччиною. Посадовець впевнений, що вони і надалі сприятимуть результативному українсько-словацькому співробітництву, сталому розвитку наших територій, виробленню якісно нової політики та механізму планування і впровадження сталого розвитку на місцевому рівні.

«Щиро вдячний словацьким партнерам за довіру і допомогу», – підкреслив заступник голови облради П.Грицик.

Як розповів директор Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Михайло Данканич, у ході реалізації проекту розроблено 5 важливих документів, котрі покликані оптимізувати українсько-словацьке співробітництво. Це, зокрема: прикордонне співробітництво в галузі планування; платформа для співпраці фахівців, професійних установ і громадськості; аналіз проектної області з точки зору забезпечення стійкості / вразливості / адаптаційної здатності; стратегія адаптації до зміни клімату; адаптивна методологія планування протистояння глобальним загрозам.

Відтак було представлено спільний проект: «Ув’язка та інноваційний підхід до планування розвитку транскордонного словацько-українського регіону. Мета цього проекту – тісне співробітництво в транскордонному регіоні, запровадження спільного інноваційного процесу планування, аби подолати соціально-економічні та екологічні загрози, а також використання потенціалу для місцевого економічного розвитку.

«Вироблена стратегія створить умови для покращення ефективного використання внутрішнього потенціалу прикордонних регіонів Словаччини та Закарпаття», – констатував Михайло Данканич.

Під час роботи другого пленарного засідання шостої сесії облради депутати ухвалили рішення «Про хід виконання Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки» у звітному 2016 році.

У документі, поданому департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, який очолює Денис Ман, вказуються найважливіші завдання, виконані у звітному періоді.

Так, організовано і проведено моніторингове дослідження туристичних потоків у області, на основі якого розроблено та затверджено туристичний бренд Закарпаття. Активізовано популяризацію туристичного потенціалу області через його представлення на вітчизняних та міжнародних виставкових заходах, інвестиційних форумах тощо,проведення пізнавальних турів для представників ЗМІ та туристичних компаній інших регіонів України та сусідніх країн. Організовано та проведено конкурс проектів громадських організацій у сфері туризму та курортів краю. Створено Асоціацію фахівців туристичного супроводу у Закарпатській області, розроблено навчальну програму підготовки та перепідготовки фахівців туристичного супроводу; організовано облаштування туристично-інформаційних центрів, розташованих на території нашого області.

Для реалізації заходів зазначеної Програми у 2016 році з обласного бюджету було виділено 1608,0 тис.грн.

Фактичні обсяги фінансування Програми з обласного бюджету у звітному періоді склали 1425,5 тис.грн., 163,0 тис.грн – перерозподілено; 19,4 тис.грн. – не використано.

Окремі заходи з реалізації (державних, регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку, - 83,3 тис.грн..

Придбання обладнання і предметів довгострокового користування – 101,6 тис.грн.

Основні результати виконання програми за 2016 рік говорять самі за себе. Лише декілька фактів.

Так, згідно з інформацією, наданою райдержадміністраціями (міськвиконкомами) щодо туристів та відвідувачів, які скористалися послугами закладів розміщення, відпочинку та оздоровлення, їх кількість склала – 418,6 тис.осіб, проти запланованих 390,0 тис.осіб, що становить ріст – 107,7%.

Обсяг наданих послуг - склав 468,7 млн.грн., проти 360,0 млн.грн. запланованих, що становить ріст – 130,2%;

Обсяг туристичного збору склав 2,2 млн.грн. проти 1,7 млн.грн., що становить ріст 129,4%.